Setup34 Digital AgencySEO BLOG SEO Uyumlu İçerik Nedir? ve Nasıl Olmalıdır?

SEO Uyumlu İçerik Nedir? ve Nasıl Olmalıdır?

Marka ve firmaların ürün ve hizmetlerinde istedikleri aksiyonları almalarını sağlayan yapı taşlarından biri web site içerikleridir. Kalite içeriklerin sırrı SEO’dur. Peki, markalar için bu kadar önemli olan SEO nedir? Nasıl olmalıdır?

SEO Nedir?

SEO ( Search Engine Optimization) – Arama Motoru Optimizasyonu – kullanıcıların arama motorlarından organik olarak yaptıkları arama sonuçlarının ilk sıralarda listelenmesini amaçlayan site içi ve dışı içerik link çalışmaların genel adıdır.

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO uyumlu içerik rakiplerinizden sizi ayıracak kalitede içerikler üretmeniz önemli bir araçtır. Temel SEO kuralları ile içerik yazmanız teknik olarak yeterli olacaktır. SEO kurallarına uygun metin yazarken sadece SEO temel alınmamalıdır. İçerik okuyucu dostu olmalıdır. Okuyucular tarafından okunurken SEO için yazılmış olduğu anlaşılmamalıdır. SEO temel kriterleri şunlardır. SEO uyumlu içerikler üretilirken sık yapılan hatalar hakkında bilgi sahibi olmak için “Sık Yapılan SEO Hatalarını Ele Aldık”  başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu içeriklere sitenizde yayınlamaya başladığınız ve bu konuda bir istikrar sağlamanız durumunda ziyaretçi oranınız kısa zamanda artacaktır. SEO çalışmasını eksiksiz bir şekilde yaptıysanız bundan sonraki adım kaliteli ve güncel konularda içerik girişinin yapılmasıdır.

Anahtar Kelime Çalışması

Hedeflenen anahtar kelimelerinin aranma hacmine bakarak anahtar kelime seçimi yapılmaktadır. Seçtiğiniz anahtar kelimenin uzunluğu da çok önemlidir. Uzun bir anahtar kelime seçerseniz sıralamalarda hızlıca yer alırsınız.

Yazınızı SEO uyumlu olması için yazınızın her alanında anahtar kelime geçirmemelisiniz. Anahtar kelimeler arasında kurduğunuz denge çok önemlidir. Anahtar kelimeler ne çok fazla ne çok az olmalıdır. Özellikle konu ile alakası olmayan anahtar kelimeler kullanılmamalıdır. Buradaki en önemli konu okuyucuları teknik bilgilerle sıkmadan SEO çalışması yapılmalıdır.

Yazınız Özgün Olmalıdır

İçerik yazarken içeriğin tamamını bir yerden almamaya özen gösterilmelidir. İçerik içerisinde alıntı yapacaksanız eğer bunu belirtmeniz gerekmektedir. İçerik yazarken diğer sitelerde bulunan yazılarda bulunmayan bilgilere yer vermeye dikkat edin. Yazınızın özgün olması SEO çalışmasının bir parçasıdır.

Yazı Düzenine Dikkat Edin

SEO kurallarına uygun olarak içerik üretirken yazı düzenini göz ardı etmemeliyiz. Temel yazı düzeninin içerisine SEO krallarını eklemeliyiz. Yazı düzeninde dikkat edilecekler şunlardır;

  • Anlam Bütünlüğü
  • Dil Bilgisi
  • Paragraf Uzunluğu

Alt Başlık Kullanımı

SEO uyumlu içerik yazarken anahtar kelimelerin yanında alt kelimeler seçmelisiniz. Bu kelimeleri en çok aranan kelimeler arasından seçebilirsiniz. Alt başlık yazarken seçtiğiniz anahtar kelimeleri içermesine dikkat edin.

SEO kurallarına uygun içerikler yazıldığında kısa sürede başarılı sonuçlar verecektir.

Siz de alanında uzman SEO uzmanları çalışmak; markanıza değer katacak SEO stratejileri geliştirmek için Setup34 ile iletişime geçebilirsiniz!

No Comments

Leave a reply