Setup34 Digital AgencySEO BLOG Rakiplerinizin Sosyal Medyadaki Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Artık Ulaşabilirsiniz!

Rakiplerinizin Sosyal Medyadaki Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Artık Ulaşabilirsiniz!

Dijital pazarda ön plana çıkmak isteyen e-ticaret siteleri ve markalar için en önemli silahlardan biri de elbette sosyal medya! Sosyal medya ile markalar hem bilinirliğini artırırken hem de kullanıcıların güvenini kazanabiliyor. Müşterinin gözü önünde olmak, her an ulaşılabilir izlenimini vermek de; kullanıcı deneyimleri içinde son derece önemli.

Bütün bunların yanı sıra sosyal medya:

  • Web sitenizin trafiğini artırır.
  • Müşteri hizmet kalitenizi olumlu etkiler.
  • Hedef kitleniz ile doğrudan iletişim sağlar.
  • Var olan satışlarınızı ve tanıtımlarınızı artırır.
  • Markanız ile ilgili geri dönüşlere daha kolay ulaşmanızı sağlar.
  • Rakiplerinizi inceleme fırsatı verir.
  • Gelecek adımlarınızı belirlemede yol gösterir.

Rakiplerinizin Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Ulaşmak Neden Önemlidir?

Sosyal medya, markalar için büyük önem teşkil ederken; bu mecralardaki kullanıcı deneyimleri de son derece önemli. Çünkü rakip markanız hakkında yapılan yorumlardan; iyi- kötü eleştirilerden haberdar olmanız gerekir. Neden mi?

Rakiplerinizin kullanıcı memnuniyeti verilerine ulaşmanız, size bir dizi avantajı da beraberinde getirecektir. Bir sonraki reklam stratejinizde, rakiplerinizin veri analizlerinden yararlanarak daha doğru adımlar atabilirsiniz. Bu, büyük bir dönüşümü de beraberinde getirebilir. Rakiplerinizin kullanıcı memnuniyeti verilerine ulaşmanız, gelecek hedef ve strateji belirlemenizde; pazarlama araç ve yöntemlerini analiz etmek istediğinizde size yol gösterecektir.

(rakip karşılaştırma grafiği)

Rakiplerinizin Kullanıcı Memnuniyeti Verilerine Ulaşan CSD Nasıl Çalışır?

CSD Sistemi Hakkında

Rakiplerinizin kullanıcı memnuniyeti verilerini analiz eden sistem, Consumer Satisfaction Data (CSD) ile tanıştırıyoruz sizi! Setup34 Dijital Ekibi’nin ürünü olan bu teknoloji, markalar ile kullanıcıları buluşturan bir platform. CSD sistemi, makine öğrenmesi ile çalışan ve günümüzde birçok marka tarafından sıkça tercih edilen teknolojilerden biri. Öğrettiğiniz algoritmik sistem doğrultusunda çalışan ve yine sizin belirlediğiniz sınıflandırmalar sonucunda veri analiz eden bu sistem, müşterilerinize herhangi bir değerlendirme sorusu ya da bir anket sunmadan; yapılmış yorum, etkileşim ve mesaj gibi izlencelerden moderasyon yapmanızı sağlıyor. Bütün sosyal medyadaki yorumları tarayarak marka adına olumlu- olumsuz tüm etkileşimleri kendi içinde sınıflandırarak size rapor çıkartıyor. Bu bilgiler aynı zamanda kullanıcı duygu durumlarını analiz etmenizde de size yardımcı olan ve stratejilerinizi geliştirmede etkin çözüm sunan bilgilerdir.

 

(rakip analizleri)

 

Rakiplerin Etkileşim Değerleri İçin CSD 

Markalar için önemli verilerden biri olan rakiplerin etkileşim dağılımlarına da CSD sistemi ile kolayca bakılabilir. Etkileşim, like, paylaşım gibi verileri size sunan bu sistem ile, hangi kanala ne kadar daha yönelmeniz ya da yönelmemeniz gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Rakiplerinizin kullanıcı yaklaşımlarını, sorun çözme biçimlerini de incelemeniz yeni atacağınız adımlarda size yardımcı olacaktır.

Bu bilgiler doğrultusunda oluşturacağınız stratejiler size dönüşüm değeri katarken; doğru kanallara yatırım yapmanız ile de bütçenize olumlu yansır.

 Sosyal medyada rakiplere dair gelişmeleri yakından takip etmek, trendleri, alışkanlıkları ve yaklaşımları tüm boyutlarıyla incelemek markalar için son derece önemlidir. Bu incelemeler doğrultusunda, müşterilerin talep ve isteklerini hizmete dönüştürmek çok daha kolaydır. Rakibinizin ne yaptığını bilir ve aldığı geri dönüşleri tek tek incelerseniz; bundan sonrası için kendinize daha doğru bir yol belirleyebilirsiniz.

“Yaptıkları işlerin geri dönüşlerini alan ve rakiplerinin stratejilerini yakından takip edip; öz eleştiri yapabilen markalar için başarı kaçınılmazdır.” Siz de kullanıcı memnuniyeti verilerinizi analiz eden yapay zeka teknolojisinin ürünü CSD’yi Setup34 ile markanız için keşfedin!

 

 

No Comments

Leave a reply