Setup34 Digital AgencySektörel Haberler Facebook Çöpçatanlığa Soyundu; Tinder’a Rakip Oldu

Facebook Çöpçatanlığa Soyundu; Tinder’a Rakip Oldu

FACEBOOK YENİ BİR HİZMETLE GELİYOR!

Geçtiğimiz hafta yapılan ve Facebook’un ev sahipliği yaptığı F8 Konferansı tüm dünyaya canlı olarak Facebook üzerinden aktarıldı. Mark Zuckerberg, bu konferansta çok önemli ve dikkatleri üzerine çeken bir haberle gündeme oturdu.

Facedate Geliyor!

Facebook’un gelenek haline gelen F8 konferasında gelecek olan yeniliklerden bahseden Zuckerberg, Facedate servisini tanıttı. Bu yeni servis uzun yıllardır kullanılan Tinder ve Happn gibi çöpçatanlık uygulamalarına  rakip olacağa benziyor.

Konuşmasında, Facebook ortamında bugüne kadar binlerce insanın tanışarak ilişki yaşadığını ve hatta evlendiğini belirten Zuckerberg, Facebook uygulamasında hali hazırda 200 milyondan fazla kullanıcının ilişki durumunun ‘Single’ yani ‘ilişkisi yok’ olduğunu söyledi. Bu durumda böyle bir proje için uygun bir ortam ve data zaten var. Zuckerberg’e de bunu en güzel şekilde değerlendirmek düşüyor.

Peki ya Gizlilik?

Son dönemdeki iyileştirme ve düzenlemeleri ile anılan Facebook, Facedate servisinde gizlilik konusuna da önem veriyor. Bu konudaki önemli hamlelerinden biri de, Facedate’in Facebook kullanıcı profilinde isteğe bağlı olarak görüntülenebilmesi oldu. İsteyen kullanıcılar bu servisi kullandığını arkadaşlarından gizleyebilecek.

Diğer uygulamaların aksine sadece konumla sınırlı kalmayacak Facedate… Eşleşme sistemi ile ortak zevkler, arkadaşlar, kriterler üzerinden eşleşme yapılacak. Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook’un bu alanda büyük ilgi göreceğini tahmin ediyoruz.

No Comments

Leave a reply