Google Reklam Ajansı

Google Reklam Ajansı

GOOGLE ADWORDS DİJİTAL PAZARLAMADA VAZGEÇİLMEZİNİZ 

 

Konu sorular olunca herkes bilir ki aradığı şeyin cevabı mutlaka Google’da vardır. Dünya çapında bir arama motoru olmayı başaran, 1998 yılında kullanıma sunulan Google 2000’li yılların başlarında da Google Adwords sistemini oluşturdu. Kullanıcıların internet üzerinden istediği ürün ve hizmete daha kolay ulaşmasını sağlamaya başladı. Bu sistemi kullanarak çalıştığı markalara değer katan bir Google reklam ajansı terimi ise sistemdeki yerini aldı hızlıca.

Adwords ile beraber hem internet kullanıcıları hem de firma sahiplerinin gözdesi olan Google Adwords aldı  yürüdü desek yerinde olur.

Dünya çapında en çok ziyaret edilen site olan Google, ve ürettiği Google Adwords, dijital reklam alanında ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen tüm firmalar için çok önemli bir  mecra haline geldi kısa sürede.

Reklam veren firma için de, satın almak istedikleri hizmeti arayan kullanıcı için de vazgeçilmez bir hale gelen Google arama motoru desteği ile yapılan bu dijital pazarlama yöntemi, marka imajını ve satışlarını arttıran en yaygın yol oldu.

 

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google Adwords ile ürettiğiniz ürün ve hizmetleri tüm internet kullanıcılarına ve bu hizmetleri arayan potansiyel müşterilerinize tek kelime ile ulaştırabilirsiniz. Tabi bunu bir Google reklam ajansı ile birlikte profesyonel şekilde yapmak size çok şey kazandıracaktır.

Reklam konunuz ile ilgili spesifik anahtar kelimeleri ilişkilendirerek google aramalarında üst sıralarda  görünmenizi sağlayan sistem tıklama başı maliyet ile çalışan ücretli bir araçtır.  Yani reklamınız ilgili sitelerde gösterilir, kullanıcı reklamınızı açtığı taktirde ücretlendirilirsiniz.

Tüketicinin ihtiyacı olan herhangi bir ürün veya hizmetin üreticisi iseniz,tüketicinin bu hizmet ve ürünleri aradığında ilk olarak sizi görmesi, satışlarınıza büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca dijital ortamda bilinirliğinizi gözle görünür oranda arttıracaktır.

 

 Adwords Markaya Ne Kazandırır?

Sektördeki diğer pazarların (TV, Gazete vs) reklam için talep ettikleri ücretler ile karşılaştırıldığında daha düşük fiyatları, üstelik kitlelere ulaşmada en etkili yöntem olması markalar için her anlamda kazanç sağlıyor.

Adwords reklam sistemi, dünyanın en büyük ve online olarak en çok tık alan şirketinin bünyesinde olması sebebi ile dijital reklam alanında rakipsizdir. Ürün ve hizmet tanıtımını bu mecrada Google reklam ajansı ile yapmak markayı güncel yenilikleri takip etmeye iterken geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

Google Adwords ve dijital alanda merak ettiğiniz tüm konular hakkında daha fazla bilgi almak ve yeniliklere bizimle birlikte koşmak için bize buradan ulaşabilirsiniz.

No Comments

Leave a reply