Setup34 Digital AgencyDijital Pazarlama Skechers’ın E-Mail Marketing Başarısı

Skechers’ın E-Mail Marketing Başarısı

Harika bir markanız var. Ürün gamınızdaki her ürünü o kadar beğeniyorsunuz ki; bu ürünler sizin günlük hayatınızda da keyifle kullandığınız ürünler… Hatta ürünlerinizi sırf onlar da bu eşsiz deneyimden yararlansın diye sevdiklerinize de hediye ediyorsunuz. Çünkü bir kez daha vurgulayalım; ürünlerinizden çok memnunsunuz. Fakat satışlarınızın çok da iyi gittiğini söylemek mümkün değil. Endişelenmeyin; günümüzde doğru bir stratejisi olmayan çoğu marka sizinle aynı durumda. Eğer önleminizi alır ve yeni stratejiler kurgulayarak onları hayata geçirirseniz çok sevdiğiniz ürünlerinizi daha çok insana ulaştırabilirsiniz.

Markaların ürün gamlarındaki elementlere dair özellikleri attıkları e-postalar aracılığıyla hedef kitleleriyle paylaştıkları pazarlama tekniğine E-Mail Marketing denir. Satışlarını artırmak isteyen her markanın daha önceki başarılarını araştırdığı bir E-Mail Marketing Ajansı ile çalışmasını öneriyoruz. Biz de Setup34 olarak Message34 E-Mail Marketing ürünümüzle 870 müşterimize bu alanda hizmet veriyoruz.

Bugün bu yazımızda Message34’ü size bizim yerimize dışarıdan bir göz anlatsın istedik. Bu yüzden de Skechers markasından E-Ticaret Direktörü Ceyda Hanım ile bir röportaj yaptık. Dileriz bu röportajı keyifle okursunuz ve siz de bu pazarlama tekniğini kullanmaya başlayarak satışlarınızı artırırsınız.

Sorular

1.E-Mail Marketing yapmaya nasıl karar verdiniz?

E-Mail Marketing yapmaya başlamak; www.skechers.com.tr sitesinin kurulmasından sonra aldığımız bir karardı. Çağın getirdiklerini takip eden bir marka olarak;

E-Mail Marketing’in hem düşük maliyetli hem de etkili bir pazarlama tekniği olduğunu keşfedince biz de satışlarımızı artırmak için bu teknikten yararlanmak istedik.

 2.Karar aldıktan sonra Setup34 seçimini yapmanızda neler etkili oldu?

Karar aldıktan sonraki süreç, bu konuda hizmet veren E-Mail Marketing Ajanslarının referanslarını incelememizle devam etti. Referanslarıyla bizi tatmin eden birkaç ajanstan biri de Setup34 Digital Agency olmuştu.

Bu ajansın kurulduğu 2013 yılından beri E-Mail Marketing alanında yüzlerce markayla çalışmış olduğunu görmek bizi oldukça etkiledi. Sonrasında da ajans temsilcileriyle tanışmak için bir görüşme ayarladık. Yaptığımız toplantı sırasında her şey iyi gitti. Sorduğumuz sorulara bizi tatmin edecek cevaplar aldık ve bu durum karşımızdaki ekibin profesyonel insanlardan oluştuğunu düşünmemizi sağladı. Çalışan kişilerle enerjimiz de tuttuğu için E-Mail Marketing çalışmalarımızda Setup34’ü seçmeye karar verdik.

3.Setup34 ile ne zamandan beri çalışıyorsunuz ve ajanstan hangi alanlarda destek alıyorsunuz?

Setup34 ile 2016 yılının Haziran ayından beri çalışıyoruz.

Markadan E-Mail Marketing’in yanı sıra blog yönetimi alanında, internet sitemizi SEO ile optimize etme alanında ve sistemimize kayıt olan müşterilerimize atılan otomatik mesajlarda yani Transactional Mail alanında destek alıyoruz.

4.Setup34 ile çalışmaya başladıktan sonra markanızın satışlarında gözlemlediğiniz değişimleri bize aktarabilir misiniz?

Setup34 ile çalışmaya başladıktan sonra; Skechers’ın satışlarında ciddi anlamda bir artış gözlemlediğimizi söylemem mümkün. Zaten dijitalleşen bir dünyadayız ve tüketici de bu farkındalıkla e-ticarete yönelmeye başladı. Özellikle segmente yapılan kampanyalarda mailing açılma oranlarında çok ciddi artışlar söz konusu.

Bu nedenle de E-Mail Marketing markaların satışlarını artırma noktasında oldukça başarılı bir pazarlama tekniği. Bir de işinde profesyonel kişilerle çalışınca bu tekniğin markanızın başarılarını artırmaması için hiçbir engel yok.

5.Son olarak Setup34 bünyesinde çalışanlarla iletişiminizi bizim için değerlendirir misiniz?

Setup34 bünyesinde çalışan herkesle iletişimimizin çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Çünkü ajanstaki herkes güler yüzlü, yardımsever ve de güvenilir. Bu 3 etmen sayesinde onlarla çalışmak markamız açısından büyük keyif.

Message34 ilginizi çektiyse bu ürüne dair merak ettiğiniz her şeyi “İletişim Sayfamız” aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

 

 

 

No Comments

Leave a reply