Setup34 Digital AgencyDijital Pazarlama Marka Bilinirliğini Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Marka Bilinirliğini Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Marka bilinirliği insanların size güvenmesi ve markanıza karşı sadakat duyması açısından önemlidir. Müşterilerin markanızın hakkında daha çok konuşup markanızı tavsiye etmesini sağlamak istiyorsanız müşterilerin markanıza karşı kalıcılığını güven duygusunu ortaya çıkaracak çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Marka bilinirliği; müşteri kitlenizin marka hakkında aklında bir işaret veya aktivite yer etmesini sağlamanızdır. Müşterilerinizi potansiyel bir alışveriş anında sizin markanıza yönelmesi için çok önemlidir.

Müşterilerinizin aklında kalıcı hale gelmek sizi sektör içinde ileriye doğru büyük adımlar atmanızı ve markanızın büyümesinde önemli rol oynamaktadır. Müşterilerinizin aklında kalıcı hale gelmek oldukça önemli dedik ama sadece bu sizin marka bilinirliğinizi arttırmak için yeterli olmayacaktır. Potansiyel hedef kitlenizde bulunan müşteriler eğer az sayıda pazarlama ve reklam etkinliğinizde bulunursanız akılda kalıcılığın bir önemi kalmayacaktır. Çünkü insanlar tanımadıkları ürün ya da hizmete karşı güven duymazlar.

Marka Bilinilirliği İçin Uygulanması Gereken Adımlar

Düzenli Sosyal Medya Paylaşımları

Marka bilinirliğini arttırmak için gerekli unsurlardan biri sosyal medya paylaşımlarıdır. Sosyal medyada yapılan paylaşımların istikrarlı ve düzenli olması çok önemlidir. İstikrarı sağlayarak kaliteli sosyal medya paylaşımları yapılmalıdır. Düzenli sosyal medya paylaşımları yaparak mevcut olarak bulunan takipçi kitlenize markanızın güvenirliğini ifade edersiniz. Periyodik olarak sürekli sosyal medya paylaşımlarınızı potansiyel müşteri kitleniz tarafından görülünce bu durumu belirli bir kalite seviyesi olarak algılayacaklardır.

Farklı Dijital Reklam Kanallarını Kullanın

Google Ads ya da Facebook platformlarına reklam vermek ürün satışınızı ve etkileşim oranını arttırmak için oldukça emin adımlardır. Ancak bu adımlar marka bilinirliğini oluşturmak adına tersiz kalacaktır. Farklı platformlar üzerinden reklam gösterimi yapmak marka bilinirliği açısından önemlidir. Farklı platformlar üzerinden reklam kampanyalarını yayınlamanız potansiyel müşteri kitlenizden farklı kitlelerin markanızla ilgili içerikleri görerek markanızın bilinirliğine katkıda bulunacaktır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri / Etkinliklere Destek Verin

Marka bilinirliğinde adınızı duyurmak potansiyel hedef kitleniz ve onların dışında kalan insanlarında aklında kalmak oldukça önemlidir. Hedef kitleler sosyal sorumluluk projelerinde yer alan ve kendine ait sosyal sorumluluk projeleri üretin. Böylece sektörde öncü haline gelip marka değerinizi ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan markalara karşı inşa edilen güven bir kat daha fazla artıyor ve markaya karşı önyargısı kırılıyor. Spor, kültür, sanat gibi etkinliklere destek vererek marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

İçerik Üretimi

Bir düzen içerisinde içerik üretimi sürekliliği politikası uygulayarak marka bilinirliğini arttırma olayına ciddi anlamda destek sağlayacaktır. Düzenli içerik üretimi internetteki görünürlüğünüzü güçlendirerek görünürlüğünüzü yükseltmektedir. Düzenli içerik üretimi sayesinde organik potansiyel müşterilerinizle bağ kurabilirsiniz. Düzenli içerik paylaşımları sayesinde kaliteli bir ziyaretçi akışı sağlayacaktır.

Siz de markanızın bilinirliğini arttırmak; olumlu bir imaja sahip olmak için Setup34 ile iletişime geçin!

 

No Comments

Leave a reply