Setup34 Digital AgencyDijital Pazarlama İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı

Çok uzun zaman olmadı internetin hayatımıza girdiği ama bu kısa sürede neredeyse hayatımızın her alanında yer edindi kendisine.

Konu internet olunca konuşulabilecek alan  da genişliyor doğal olarak. Dijitale taşınan iş dünyası devamında ürünlerinin reklamını yapıp, potansiyel müşterileri ile iletişime geçmek için reklamlarını da online ortama taşıdı ve taşımaya devam ediyor.

 

İnternet Reklamcılığı Nedir?

İnternet reklamcılığı, geleneksel reklam yöntemlerine göre daha kısa sürede çok daha fazla kitleye ulaşmak için kullanılabilecek en maliyetsiz yol olarak tanımlanabilir.

Özellikle dijital dünyada faaliyet gösteren firmalar için önemli olan online reklam, hedef kitleye ulaşmak ve üretilen ürün ve hizmeti tanıtmak adına yapılan her türlü online reklamdır. İnternet reklamcılığı etkin strateji ve doğru yollar seçilerek yürütüldüğü takdirde marka sahibinin kazancını ve itibarını olumlu yönde etkiler.

Marka bilinirliğini, güvenirliğini ve buna bağlı olarak satışları arttırmak için izlenilen çeşitli reklamcılık yolları da mevcut.

İnternet Reklamcılığının Çeşitleri

Arama Motoru Reklamcılığı

Herhangi bir konuda bilgi almak isteyen insanların başvurduğu ilk adres arama motorları oldu. Dolayısıyla arama motorlarında sonuçların yanında ‘sponsor bağlantı’ olarak görüntülenen reklamlar arama motoru reklamları olarak tanımlanır.

E-Mail Reklamcılığı

Belirlenen hedef kitleye sunulmak istenen ürün veya hizmeti tanıtmak için e-mail yoluyla yapılan reklamcılık türüdür. Doğru bir şekilde kullanıldığında tanıtım ve reklamın en hızlı halini ve etkili halini yakalayabilirsiniz.

Banner Reklamcılığı

İnternet sitelerinde belli bir ücret karşılığında reklam için ayrılmış olan yerlere, ürün veya hizmet ile ilgili görsel ya da hareketli resimlerin yerleştirilerek hedef kitleye ulaşmaya çalışan reklam çeşididir. Banner reklamcılığı, doğru banner’ın doğru sitelere uygulandığında direkt olarak satışa etki eden bir internet reklamcılığı şeklidir.

Web Sitesi Oluşturmak

İnternet üzerinden isteyen herkesin ulaşabileceği bir site oluşturmak, yazılı, görüntülü, sesli olarak firmanın vermek istediği mesajı yaymasında en etkili ve kolay yollardan biridir.

No Comments

Leave a reply