Taşındık!

“Eğer hayal edebildiğin bir şeyse yapabilirsin.”
Walt Disney

2013 yılında Sirkeci’de ufak bir odada başlayan hikayemiz, bugün farklı sektörlerden markaların da aramıza katılmasıyla keyifli bir maceraya dönüştü. Peki, daha birçok sayfa ekleyerek global dünyaya açılmayı hedeflediğimiz bu hikayeye nasıl başladık?

Başlangıçta dijital bir ajans açmayı hedefleyen iki kişiydik. Çünkü dünyanın dijitalleştiğinin ve bu dijitalleşmenin uzun yıllar boyunca devam edeceğinin farkındaydık. Hayallerimizi gerçekleştirmek için gereken başlangıcı 2013 yılında Sirkeci’de yaptık ve bu lokasyonda Dijital Pazarlama Ajansımız Setup34’ün ilk tohumlarını attık. Yaklaşık 5 ay kaldığımız ilk ofisimiz şu an bile bizim için çok özel. Çünkü en büyük hayallerin ufak bir adımla başladığının bilincindeyiz ve sektöre ilk adım attığımız yerin hayatımızı ne kadar çok değiştirdiğinin farkındayız.

Çok güzel işler yaptığımız Sirkeci ofisimizden daha da güzel işler yapma hedeflerimiz doğrultusunda Beylikdüzü’ne taşındık. Bu bölgeye taşınırken ki amacımız ajansımızın önemli ürünlerinden Message34’ü geliştirmekti. Zaten başarılı olan ürünümüze birkaç özellik ekleyerek sektördeki öncü konumumuzu güçlendirmek istiyorduk. Bu yüzden de merkeze uzak Beylikdüzü bölgesini seçtik çünkü nispeten daha sessiz bir ortamda ürünümüzün geliştirilmesi gereken yönlerine daha iyi odaklanacağımızı düşünüyorduk. Ki düşüncelerimizde yanılmadık ve Beylikdüzü’nde çalışırken Message34’e E-mail doğrulama sistemini ekleyerek müşterilerimizin programdan aldığı verimi artırdık.

Programımızı geliştirdikten sonra sıra onu daha çok kişiye ulaştırmaya geldi. Biz de İstanbul’un önemli ticaret merkezlerinden Mecidiyeköy’deki ofisimize 2014 yılının Eylül ayında taşındık. Ayrıca bu yıl E-mail Marketing alanında hizmet verdiğimiz markaların sayısının 380’e ulaşmasıyla ajansımızın yönetim kadrosunu güçlendirme gerekliliği doğdu. Biz de yolculuğumuza yeni bir başrol ekleyerek güzel işler yapmaya devam ettik. Kaliteli işlerle geçen 2 güzel yılın ardından Setup34’ün başarılarla dolu Mecidiyeköy sayfalarını Ağustos 2016’da kapayarak daha güçlü ve kurumsal işler yapma arzusuyla yeni bir ofise doğru yol aldık.

İstanbul’un sembollerinden Taksim’e taşınmamız birçok yeniliği beraberinde getirdi. Message34’ün yanı sıra Setup34’ün ajans kısmını da daha aktif olarak hayata geçirmek istediğimiz Taksim’de ailemize bir sürü yeni kişi eklendi. Bizimle çalışmaya başlayan Seo Uzmanları, Sosyal Medya Uzmanları ve Art Direktörler sayesinde ajansımızın verdiği hizmetlerin sayısında büyük artış oldu ve bizler Türkiye’nin ve globalin lokomotif sektörlerinden ünlü markalara 360 derece dijital strateji belirleyerek başarılarımızı artırmaya devam ettik.

Her geçen gün kendini geliştiren ajansımız Setup34’ün sıradaki amacı ise; dünyaya açılmak... 2020 yılında başarılarıyla dünya sahnesinde de kendini gösteren bir ajans olmayı hedefliyoruz.

Bu hedef doğrultusunda 1 Ocak 2019 günü hikayemizin son durağı Karaköy’deki ofisimize taşındık. Bu ofisi seçerken önceliğimiz günümüzün uzun kısmını geçireceğimiz mekanın ekibimizi ve hayallerimizi yansıtmasıydı.

Şu anda 16 kişinin çalıştığı ofisimizde her an sektörün nabzını tutarak kendimizi geliştirmeye ve E-Mail Marketing alanında hizmet verdiğimiz 900 firma ile Dijital Pazarlama alanında hizmet verdiğimiz 70 firmayla güzel işler yaparak globalleşme hedefimiz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz. İlerlerken de yolculuğumuz boyunca yanımızda hissettiğimiz ‘sizler’i hiç unutmuyoruz.

Bugüne dek birlikte yaptığımız güzel işler için, biriktirdiğimiz anılar için, dijital dünyada yarattığımız fark için hepinize teşekkür ederiz. Ne zaman Karaköy’e yolunuz düşerse hepinizi bir kahveye bekleriz.

Bir sürü çarpıcı fikir vardır, eksik olan bu fikirleri gerçekleştirme arzusudur.- Seth Godin

 

 

No Comments

Leave a reply